| Item: | Double Rabbit Plush Sherpa Blanket |
| Item No.: | xm-rpb-22-11 |
| Fabric : | Rabbit Plush 450gsm+Sherpa Plush 230gsm |
| Composition : | 100% polyester |
| Yarn : | 150D 288F |
| Weaving Method : | warp knitting+weft knitting |
| Plush | two sides brushed and anti-pilling |
| Plush Height: | 8-16mm |
| Style: | solid color |
| Layers: | 2 layer |
| Feature : | folded edge finished |
| Weight : | 1.59kg |
| Size : | 130x180cm or customized |
| Package: | brand card+belt+PE bag +carton |
| PE recycled ratio | 50% to 100% |
| Usage: | gift blanket ,sofa blanket ,bed blanket |
| Washing : | Water temperature Below 30 degrees |
| Machine wash separately |
| Do not tumble dry |
| Do not bleach |
| Do not iron |
| Do not dry clean |